انواع باربیکیو

باربیکیو کابینتی استیل با چوب ترموود و یخچالدار

باربیکیو یک وسیله پخت و پز در فضای باز به شمار می رود و می تواند آشپزی در فضای باز را به بهترین شکل ممکن فراهم کند. در اصل باربیکیو ها به دو صورت سنتی یا مدرن به کار گرفته می شوند و این دو سبک از باربیکیو در دو زمان متفاوت به کار گرفته شده اند.

در سال های گذشته باربیکیو ها به صورت سنتی قابل اجرا بودند و با مصالح بنایی ساخته می شدند اما کمی بعد با گذشت زمان این باربیکیو ها از سبک های سنتی به سبک های مدرن طراحی و اجرا شدند.

یکی از مهم ترین مزیت های باربیکیو مدرن، طراحی متفاوت آن ها می باشد که می توان با توجه به ابعاد و سلیقه مشتری طراحی و اجرا نمود.

باربیکیو مدرن در شکل ها و طراحی های متفاوت با توجه به دکوراسیون اطراف قابل ساخت می باشند و می توانند شکل ظاهری خود را با دکوراسیون تطابق دهند.

از دیگر مزیت های باربیکیو مدرن قابلیت جابجایی آن ها می باشد که در باربیکیو های سنتی چنین قابلیتی وجود ندارد و قابل جابجایی نیستند.

باربیکیو کابینتی

باربیکیو های کابینتی از نوع باربیکیو های مدرن می باشند که این نوع باربیکیو ها یکی از پر طرفدار ترین نوع باربیکیو ها در بین افراد جامعه است و بیشترین کاربرد را برای تراس، روف گاردن و حیاط خلوت ها دارد.

باربیکیو های کابینتی به صورت چرخ دار طراحی و اجرا می شوند که می توان آن ها را به راحتی جابجا کرد. از دیگر مزیت چرخ دار بودن این نوع باربیکیو می توان به راحتی در تمیز کردن آن اشاره کرد. برای مثال چرخ های باربیکیو مدرن می توانند یک فاصله ای از زمین تا کف باربیکیو ایجاد کنند و به همین راحتی می توان از این فاصله برای شست و شو استفاده کرد.

خرید شومینه باربیکیو استیل (باربیکیو آیلند)

باربیکیو کابینتی استیل با چوب ترموود

این نوع باربیکیو ها با ورق استیل قابل ساخت هستند و بیشترین کاربرد را برای هوای مرطوب دارند. باربیکیو های کابینتی استیل می توانند مقاومت بسیار زیادی در برابر هوای مرطوب و بارندگی داشته باشند زیرا برای این باربیکیو ها از استیل (نگیر 304) استفاده می شود و می توانند سالیان سال بدون هیچ گونه زنگ زدگی استفاده شوند.

باربیکیو کابینت دار تمام استیل با درجه حرارت

باربیکیو کابینتی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک

این نوع باربیکیو ها با ورق آهن سنگین قابل ساخت هستند که با رنگ کوره ای 800 درجه الکترواستاتیک پوشش داده می شوند. از این نوع باربیکیو هم می توان در هوای مرطوب استفاده کرد زیرا رنگ کوره ای آن می تواند در برابر حرارت بالا و بارندگی، مقاومت بسیار زیادی داشته باشد.

بیشتر بدانید:

باربیکیو های کابینتی می توانند یک آشپزخانه کامل در حیاط خلوت و روف گاردن ها باشند زیرا در ابعاد بالای آن ها می توان از سینک ظرفشویی، پلوپز، سرخ کن و کبابپز استفاده کرد.

قابل توجه است که کابینت های این باربیکیو به صورت دو طبقه طراحی شده اند که می توان ظرف ها را در داخل آن قرار داد و در صورت لزوم استفاده کرد.

باربیکیو کابینت دار با رنگ کوره ای نسوز و سینک ظرفشویی

باربیکیو باغی

باربیکیو های باغی می توانند به دو صورت سنتی یا مدرن به کار گرفته شوند. برای مثال برای باغ هایی با طراحی سنتی از باربیکیو سنتی و برای باغ های مدرن از باربیکیو مدرن استفاده می شود.

باربیکیو گازی آپارتمانی

باربیکیو های آپارتمانی می توانند با کمترین فضای اشغالی بر روی دیوار و یا چرخ دار زمینی اجرا شوند. برای این نوع باربیکیو ها از سینی چربی گیر استفاده است که می توان بعد از پخت و پز به راحتی آن را تمیز کرده و در جای خود قرار داد.

بیشتر بدانید:

از دیگر مزیت های سینی چربی گیر این است که می توان کمی آب را در داخل سینی ریخته و از جمع شدن دود ناشی از کباب کردن جلوگیری کرد.

خرید شومینه بالکنی (آپارتمانی)

قیمت باربیکیو آپارتمانی

باربیکیو های آپارتمانی قیمت های متفاوتی دارند که براساس متریال کار شده می توان قیمت این باربیکیو را مشخص کرد.

برای مثال قیمت باربیکیو آپارتمانی استیل با باربیکیو آپارتمانی کوره ای متفاوت است.

باربیکیو در بالکن

یکی از نیاز های مهم برای هر بالکن، باربیکیو می باشد تا بتوان به راحتی پخت وپز یا کباب کردن را بر روی آن انجام داد.

این نوع باربیکیو در بالکن را می توان طبق هر ابعادی متناسب با بالکن طراحی و اجرا کرد.

لازم به ذکر است که برای این باربیکیو از فن صنعتی جهت خارج شدن دود استفاده شده است.

باربیکیو در بالکن با رنگ کوره ای الکترواستاتیک

باربیکیو سنگی

باربیکیو سنگی یک روش پخت و پز می باشد که از طریق حرارت و دود می تواند عطر و طعم خاصی به غذا بدهد.

در این نوع باربیکیو کباب یا غذا را بر روی کوره آن قرار می دهیم و می توانیم به صورت گازی یا هیزمی استفاده کنیم.

برخلاف پخت در فر یا اجاق خانگی، باربیکیو سنگی می تواند تغذیه بهتر و حفظ مقدار بالای رطوبت را در پخت و پز رعایت کند.

بیشتر بدانید:

این نوع باربیکیو ها به دلیل وزن بالای خود در محیط های باز مانند حیاط، باغ و تراس قابل استفاده هستند. همچنین برخی از این باربیکیو ها دارای فضای ذخیره سازی می باشند که می توان بعضی از لوازم پخت و پز را در داخل آن ها چیدمان کرد.

خرید باربیکیو گازی

باربیکیوسنگی با سنگ دهبید

باربیکیو آجری

باربیکیو های آجری طرح های متفاوتی دارند که می توانند طبق سلیقه فرد یا دکوراسیون اطراف اجرا شوند. از این نوع باربیکیو ها می توان در باغ و حیاط هایی با طراحی های آجری استفاده کرد.

برای ساخت این باربیکیو کمی به مصالح بنایی نیاز داریم تا بتوانیم با چیدمان آجر ها در کنار هم، یک باربیکیو آجری اجرا کنیم.

باربیکیو آجری یک روش قدیمی جهت پخت و پز یا کباب کردن می باشد که در آن از آجر های نسوز با مقاومت بالا در برابر حرارت استفاده شده است. برای مثال می توان انواع گوشت، مرغ و سبزیجات را در داخل این باربیکیو پخته و طعم خاص غذا یا کباب را روی این باربیکیو تجربه کرد.

باربیکیو آجری فضای باز

باربیکیو آجری ساده

این نوع باربیکیو با ساده ترین طراحی قابل اجرا می باشد که می توان به صورت چوب سوز یا گاز سوز استفاده کرد.

در این باربیکیو می توان با اجرای مشعل های خطی به صورت گازی یا چدن های مخصوص به صورت هیزمی استفاده کرد.

از این نوع باربیکیو می توانیم در داخل حیاط، رستوران، باغ و ویلاها با طراحی آجری ساده استفاده کنیم.

باربیکیو آجری مدرن

این نوع باربیکیو مخصوص افرادی می باشد که به باربیکیو آجری علاقمند هستند و می خواهند در دکوراسیون مدرن خود از باربیکیو آجری مدرن استفاده کنند.

در دنیای امروزی باربیکیو های مدرن به صورت فولاد یا استیل قابل اجرا هستند اما علاقمندان به باربیکیو آجری می توانند با کمترین هزینه، این نوع باربیکیو را طراحی کرده و اجرا کنند.

باربیکیو آجری مدرن ویلایی

باربیکیو با آجر نسوز

این نوع باربیکیو با کوره خود می تواند یک پخت و پز یا کباب کردن را در فضای باز ایجاد کند.

باربیکیو با آجر نسوز می تواند سالیان سال دوام بیاورد و هر ساله با کمی نظافت همانند روز اول شروع به کار کند.

لازم به ذکر است که باربیکیو با آجر نسوز باید بعد از پخت و پز به صورت کامل تمیز شود و هیچ گونه چربی بر روی آجر ها باقی نماند.

باربیکیو با آجر نسوز برای فضای باز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *