انواع شومینه دیواری, هیزمی, برقی, چوبی, گازی

شومینه گاز سوز

شومینه در دنیای امروزی و فرهنگ جدید علاوه بر گرمادهی جنبه تزئنی دارند و با به کار آمدن شومینه های نسل جدید می توان دکوراسیون را با شومینه های مدرن و کلاسیک دیزاین کرد، بنابراین می توان از شومینه های کلاسیک برای دکوراسیون کلاسیک و از شومینه های مدرن برای دکوراسیون های مدرن استفاده کرد.

طرح ها و مدل های مختلفی از شومینه برقی در بازار وجود دارند که از نظر کیفیت، کارایی و زیبایی با هم متفاوت هستند و شما می توانید بهترین برند شومینه برقی را از شرکت های معتبر ایرانی خریداری کرده و به کار بگیرید.

شومینه برقی

امروزه در بین شومینه ها، شومینه های برقی خواستار بسیار زیادی دارند و به علت امنیت بالا، زیبایی منحصر به فرد و قابلیت جابجایی آسان در بین افراد جامعه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند.

شومینه الکلی

شومینه الکلی سایز یک متر

شومینه های الکلی از مدرن ترین شومینه ها هستند که با محیط زیست خود سازگار بوده و طرح نو آورانه ای به حساب می آیند و نحوه ی کار با آنها به دو صورت مایع اتانولی و الکل ژله ای می باشد.

شومینه ژل سوز

این نوع شومینه ها از ژل های الکلی به عنوان سوخت استفاده می کنند و تنها تفاوت شومینه ژل سوز با شومینه الکلی در نوع سوخت آنها می باشد و در شومینه های ژل سوز شعله آتش به رنگ آبی می سوزد.

شومینه چوبی (هیزمی)

شومینه هیزمی آهنی

 

از قدیمی ترین نوع شومینه ها می توان به شومینه های چوبی اشاره کرد که برای راه اندازی این شومینه از چوب به عنوان سوخت برای حرارت و گرما استفاده می کنند بنابراین در این شومینه قابلیت کم یا زیاد شعله وجود ندارد و شعله تنها با کم یا زیاد کردن چوب قابل تغییر است.

انواع شومینه گازی

شومینه گاز سوز

 

شومینه گازی همان طور که از اسمش پیداست می تواند حرارت بسیار زیادی را در محیط اطراف ایجاد کند و با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان آتش شعله را به راحتی کم یا زیاد کرد و گرما را متناسب با محیط قرار داد.

محصولات جدید شومینه گازی : خرید شومینه گازی

انواع شومینه برقی

شومینه برقی ال(L)

شومینه برقی ال گرمایشی

این نوع شومینه ها به صورت ال در گوشه ی سالن یا اتاق به کار می روند و از شومینه های ال می توان برای ستون های مزاحم سالن استفاده کرد و این شومینه را در داخل آن طراحی کرد.

محصولات جدید شومینه برقی: خرید شومینه برقی

شومینه برقی سه طرفه

شومینه برقی سه طرف نما

 

شومینه های برقی سه طرفه از دیگر شومینه هایی هستند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند و می توان این شومینه را داخل سالن و یا در داخل ستون های وسط سالن که مزاحم هستند استفاده کرد.

شومینه برقی ایستاده

شومینه برقی ایستاده یا مستقل

 

این نوع شومینه ها نمای بسیار زیبایی از یک آتش کوچک دارند که می توان در هر کجای منزل از آن استفاده کرد ناگفته نماند که می توان داخل تو رفتگی های اضافی کوچک که هیچ کاربردی ندارند طراحی و اجرا کرد.

شومینه برقی(3D)

شومینه برقی 3D

 

شومینه های برقی(3D) نسل جدید شومینه های برقی هستند که از هیزم های درختی کاملا طبیعی برای دیزاین این شومینه استفاده می شود که به جرات می توان گفت که یک آتش طبیعی در حال سوختن است.

شومینه برقی طرح سنگ

شومینه برقی طرح سیلیس

 

این نوع شومینه همانند شومینه های برقی هستند با این تفاوت که به جای هیزم از سنگ های زیبا برای دیزاین این شومینه استفاده می شود و نمای بسیار زیبایی را به شعله آتش می دهد.

انواع شومینه از نظر سبک و جنس

شومینه سنگی

شومینه سنگی ویکتوریا

 

شومینه های سنگی از دسته شومینه هایی هستند که می توان از انواع سنگ های مختلف آن ها را به کار گرفت و با به روز شدن این شومینه می توان آن را به صورت گازی،برقی و هیزمی استفاده کرد و این شومینه به علت ساخت با عناصر طبیعی مقاومت بالایی دارند.

خرید شومینه سنگی

شومینه کلاسیک چوبی

شومینه چوبی مدل 0030

شومینه های کلاسیک چوبی از دسته شومینه هایی هستند که با بیش از صد طرح مختلف به کار گرفته می شوند و می توان متناسب با دکوراسیون داخلی آن ها را طراحی کرد لازم به ذکر که می توان این شومینه را به دو صورت گازی و برقی به کار گرفت.

شومینه چدنی

بخاری چدنی باهیزم

 

جنس این شومینه از چدن خالص به کار گرفته شده و می توان با هر سبکی مثل گازی،برقی و هیزمی اجرا کرد و برای هر دو نوع سبک مدرن و کلاسیک به کار می رود.

بخاری چدنی

بخاری های چدنی برای هیچ نوع سبکی محدودیت ندارد و یک وسیله ی گرمایشی زیبا و قابل جابجایی است که می توان در هر کجای منزل،ویلا و یا دفتر کار از آن استفاده کرد فقط باید که بخاری را به منبع انرژی خود متصل کرده و تولید حرارت کند لازم به ذکر است که می توان به دو صورت گازی و هیزمی از آن استفاده کرد.

شومینه ال سی دی

همانطور که از اسمش پیداست این نوع شومینه با شیشه های سکوریت بر روی دیوار نصب می شوند، می توان شومینه های ال سی دی را به صورت گازی یا برقی اجرا کرد و این نوع شومینه ها برای اتاق های کوچک و بزرگ یا دفتر کار مناسب هستند.

شومینه مدرن

شومینه های مدرن از دسته شومینه هایی هستند که در داخل دیوار به کار می روند و نوع جدیدتری از شومینه های برقی و گازی شومینه های مدرن هستند که جلب توجه بسیار زیادی را در بین افراد جامعه ایجاد کرده اند.

شومینه برقی هشت رنگ

انواع مارک شومینه برقی

شومینه برقی hp

این نوع شومینه در اندازه و طرح های مختلف قابل ساخت هستند و می توان آن ها را به صورت کنترل از راه دور و یا صفحه تاچ لمسی استفاده کرد که این شومینه ها دارای 8 رنگ متفاوت و 16 رنگ ترکیبی هستند و قابلیت کم و زیاد کردن رنگ هیزم را هم دارند ناگفته نماند که این شومینه های برقی هیتر گرمایشی دارند و می توانند تا چهل متر محیط خود را گرم کنند.

شومینه برقی طرح دیمپلکس

شومینه برقی دیمپلکس

شومینه های برقی دیمپلکس با طراحی های جدید و به روز ساخته شده اند که همانند یک قاب در داخل دیوار به کار گرفته می شوند و در پشت این قاب هیزم ها و رنگ های شعله نمایان هستند و این طراحی شومینه برقی دیمپلکس توسط طراحان شرکت هنر به کار گرفته می شوند.

سبک های مختلف طراحی شومینه

شومینه های دو طرفه سوخت

این شومینه ها از دو طرف خود را نمایان می کنند و می توان از هر نوع شومینه ای اعم از برقی، گازی، الکلی و تبخیری به صورت دو طرفه استفاده کرد.

شومینه معلق شیشه ای

شومینه معلق

شومینه های معلق امروزه در بین افراد جامعه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند و با زیبایی منحصر به فرد خود، دکوراسیون داخلی را به یک دکوراسیون لوکس و لاکچری تبدیل می کنند

زیبایی این شومینه به این است که از سقف آویزان شده و با زمین هیچ ارتباطی ندارد به نوعی آتش به صورت معلق در هوا می سوزد.

خرید شومینه معلق

انواع شومینه دیواری

شومینه های دیواری بر اساس شکل ظاهری و سوخت به چندین نوع تقسیم می شوند و یک نوع شومینه دیواری از نوعی ساختار درون دیوار شکل می گیرد که به آن هیمه سوز یا شومینه دیواری می گویند و می توان نوع این شومینه را با توجه به دکوراسیون منزل انتخاب کرد.

شومینه سنتی آجری

شومینه سنتی

یکی قدیمی ترین شومینه ها، شومینه های سنتی هستند که افراد برای گرم کردن پیرامون خود از چوب در داخل آن استفاده می کردند اما با گذشت زمان و تکنولوژی سوخت گاز این شومینه ها مجهز به سیستم گازی شدند و می توان این شومینه ها را با استفاده از گاز شهری به کار گرفت.

شومینه توکار

شومینه های توکار شومینه هایی هستند که در داخل دیوار و یا در داخل شومینه های سنتی که از قبل ساخته شده اند به کار می روند  عملکرد و زیبایی شومینه های سنتی را چند برابر می کنند به این نحوه ی نصب و اجرا در داخل دیوار و یا شومینه های سنتی، شومینه توکار می گویند ناگفته نماند که می توان از شومینه برقی، گازی، الکلی و ژل سوز به صورت توکار در داخل دیوار و شومینه های سنتی استفاده کرد.

شومینه رو میزی

برای به کار گرفتن شومینه های رو میزی باید از قبل مکان آن مشخص باشد تا امکان استفاده از آن فراهم شود مثلا برای مکان هایی که به گاز دسترسی داشته باشیم می توانیم به صورت گازی استفاده کنیم اما برای مکان هایی که به گاز دسترسی نداریم می توانیم به صورت الکلی یا ژل سوز استفاده کنیم ناگفته نماند که برای فضا های باز می توانیم این شومینه را به صورت گازی و هیزمی استفاده کنیم.

خرید شومینه گازی دیواری

شومینه شیشه ای

شومینه شیشه ای

شومینه های شیشه ای از نوع شومینه های مدرن هستند که این نوع شومینه به جای آجر و سنگ، از شیشه ساخته شده اند و به طور کامل شیشه دور تا دور آتش را گرفته است و یک شیشه به عنوان درب شومینه استفاده می شود.

شیشه های این شومینه از نوع سکوریت نشکن بوده و در برابر گرما بسیار مقاوم هستند.

شومینه خطی

به شومینه های مدرن گازی که شعله ی آتش به صورت خطی می سوزند، شومینه خطی می گویند و می توان این نوع شومینه را در هر کجای منزل که به شیر گاز و دودکش مجهز باشد نصب کرد.

این نوع شومینه می تواند ظاهر و حس گرمای آتش واقعی را بدون هیچ گونه نیاز به چوب یا هیزم به محیط منتقل کند.

شومینه بخاری گازی و هیزمی

شومینه بخاری شکل

از بین بخاری های گاز سوز می توان به زیبایی شومینه بخاری شکل اشاره کرد که این نوع بخاری ها در طراحی های کلاسیک و مدرن به کار می روند و می توانند زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون داخلی بدهند.

 

در اخر اگر دنبال شومینه بدون گرما هستید به شما محصول زیر را پیشنهاد می کنیم

شومینه برقی بدون گرما

 

مقالات مشابه در مورد شومینه

معرفی انواع شومینه های مدرن

شومینه های مدرن بهترین ایده برای دکوراسیون های مدرن هستند، این نوع شومینه با گرمایش[...]

نمونه کار های شومینه معلق

برای نمونه کار های شومینه معلق در سایت شهر شومینه از عکس هایی که در[...]

درشومینه چه تبدیل انرژی صورت میگیرد

در پاسخ به تیتر این مطلب باید بگوییم که در شومینه چه تبدیل انرژی صورت[...]

مدل های شومینه و انواع آنها در طراحی های مختلف

شومینه ها در اصل مدل های متفاوتی دارند که شاید برای انتخاب آن ها کمی[...]

بهترین باربیکیوهای گازی و ذغالی

یکی از نیاز های مهم در آپارتمان ها و ویلاها، باربیکیو می باشد که می[...]

راهنمای راه اندازی شومینه

انواع شومینه در داخل منزل می تواند نمایی دنج و زیبا را در محیط اطراف[...]

شومینه آجری گوشه

همان طور که به خوبی میدانید از زمانی که شومینه برای خانه های شهری و[...]

دروغ هایی که فروشندگان شومینه به شما می گویند؟

  اگر در بازسازی منزل یا دکوراسیون خود نیاز به شومینه دارید در مرحله اول[...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *