معرفی انواع شومینه های مدرن

شومینه گازی مدرن دیواری

شومینه های مدرن بهترین ایده برای دکوراسیون های مدرن هستند، این نوع شومینه با گرمایش و زیبایی خود می تواند فضایی آرامش بخش و دنج را در داخل محیط خانه فراهم کند.

با طراحی های مختلف شومینه مدرن گازی و برقی می توان لذت دیدن آتش طبیعی را در داخل محیط منزل فراهم کرد و در کنار این نوع شومینه ها با جمع صمیمی خانواده  به گفت و گو نشست.

شومینه های مدرن در دنیای امروزی بیشترین کاربرد را برای فضاهای کوچک و آپارتمان نشینی دارند که در سبک ها و شکل های مختلف قابل اجرا می باشند.

از انواع شومینه های مدرن که مناسب برای فضاهای کوچک و آپارتمان نشینی هستند می توان به شومینه های دیواری مدرن اشاره کرد که به صورت سازه ای خود را در داخل دیوار پنهان کرده و شعله آتش را از داخل دیوار نمایان می کنند.

در این مطلب می خواهیم به 10 نوع شومینه مدرن اشاره کرده و آن ها را به شما معرفی کنیم:

انواع شومینه گازی مدرن

شومینه مدرن دیواری

این نوع شومینه به صورت سازه ای در داخل دیوار به کار می رود و می توان برای آپارتمان کوچک که فضای کمتری دارند، طراحی و اجرا کرد.

شومینه گازی دو طرفه
شومینه مدرن دو طرفه

شومینه های مدرن دو طرفه مناسب برای کنج منازل هستند که می توان با طراحی های مهندسی شده، شومینه را در گوشه ای از پذیرایی یا اتاق به کار گرفت.

معرفی انواع شومینه های مدرن

شومینه سه طرفه گاز سوز

همچنین ببینید: نمونه کارهای شومینه گازی

شومینه مدرن سه طرفه

همان طور که از اسمش پیداست این نوع شومینه می تواند از هر سه طرف شعله آتش خود را به نمایش بگذارد و در هر موقعیتی از منزل می توان آن را تماشا کرد.

شومینه معلق مدرن گاز سوز خرید شومینه سه طرفه

شومینه مدرن معلق

این نوع شومینه با اتصال به سقف و بدون هیچ ارتباطی با زمین اجرا می شود به گونه ای که در هوا معلق است در واقع شومینه های معلق برای منازلی مناسب هستند که دودکش مستقیم از سقف را اجرا کرده باشند.
برای شومینه های معلق از پوشش فولادی استفاده می شود و به صورت گرد به کار می روند.

شومینه بخاری دو کاره گازی و هیزمیخرید شومینه معلق

شومینه بخاری مدرن

شومینه های بخاری مدرن یکی از زیباترین نوع شومینه ها هستند که می توان همانند بخاری از
آن ها استفاده کرد و با طراحی های زیبایی که برای این شومینه بخاری در نظر گرفته شده است می توان انواع سبک های مختلف آن ها را طراحی و اجرا کرد ناگفته نماند که قابلیت سوخت هیزم (چوب) را هم دارند و می توان به جای سوخت گاز از هیزم (چوب) استفاده کرد.

در قسمت بالا در مورد شومینه های گازی مدرن صحبت کردیم لازم به ذکر است که باید برای شومینه های گازی، دودکش و شیر گاز شهری در نزدیکی شومینه تعبیه کرد.

انواع شومینه برقی مدرن

شومینه برقی مدرن زیر تلویزیون

شومینه مدرن دیواری

این نوع شومینه با طراحی ال ای دی های مهندسی شده می تواند شعله آتش ایجاد کند و بدون هیچ گونه نیاز به دودکش و گاز اجرا شود.

شومینه برقی مدرن کنجخرید شومینه دیواری

شومینه مدرن کنج

بیشترین کاربرد شومینه برای ستون های مزاحم، شومینه های مدرن کنج هستند که می توان با استفاده از این نوع شومینه به دلیل این که به دودکش نیازی ندارند بیشترین بهره را برد و شومینه مدرن کنج را در داخل آن ها طراحی کرد.

شومینه سه طرفه برقی هشت رنگخرید شومینه کنج

شومینه مدرن سه طرف نما

اگر به دنبال شومینه ای هستید که به دودکش و گاز شهری نیاز نداشته باشد یا اینکه بتوان در هر کجای منزل آن را اجرا کرد، بهترین ایده شومینه سه طرف نما می باشد که در هر حالتی از نشیمن می توان از دیدن شعله آتش این شومینه لذت برد.

در این قسمت هم در مورد شومینه های مدرن برقی صحبت شد و در ادامه می خواهیم با شومینه های مدرن الکلی و تبخیری بیشتر آشنا شویم:

شومینه الکل سوز مدرن
شومینه مدرن الکلی (اتانولی)

شومینه الکلی همان طور که از اسمش پیداست با مصرف الکل در داخل مخزن تعبیه شده به کار گرفته می شود و می توان برای هر مکانی از قبیل رستوران، خانه، ویلا و … طراحی و اجرا نمود حائز اهمیت است که شومینه های الکلی زیباترین و طبیعی ترین رنگ شعله را به خود اختصاص داده اند.

شومینه بخار آب سه بعدی
شومینه مدرن تبخیری

با دیدن شومینه مدرن تبخیری نمی توانید چشمان خود را باور کنید که چطور با بخار آب می توان شعله ایجاد کرد و حس زیبای آتش را بدون هیچ گونه نیازی به سوخت تجربه کرد.
برای این نوع شومینه مخزن تعبیه شده است و باید مخزن آن را به مقدار 4 لیتر آب پر کرده و آن را روشن نمایید.

منبع: تولیدی شهر شومینه

برای خرید هر کدام از شومینه مورد نظر روی لینک زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *